Woven Planet Holdings przejmuje start-up Renovo Motors

Technologia autonomicznego prowadzenia dla samochodów Toyoty

2021-10-15

Technologiczno-inwestycyjny koncern Toyoty – Woven Planet Holdings – przejmuje Renovo Motors. Jest to start-up skupiający inżynierów prowadzących pionierskie prace nad systemem operacyjnym dla samochodów. Specjaliści Renovo wesprą budowę nowego systemu operacyjnego Arene, który Woven Planet tworzy z myślą o kolejnych generacjach samochodów Toyoty oraz innych producentów.

System operacyjny dla samochodów Arene

Łącząc się z Renovo, Woven Planet i Toyota wzmocnią zespół pracujący nad systemem operacyjnym Arene. W niedalekiej przyszłości rozwiązanie to ma zrewolucjonizować sposób, w jaki będą tworzone nowe samochody. Chodzi o to, aby pojazdy od początku były projektowane w zgodzie z zaawansowanym, zintegrowanym oprogramowaniem – tak jak w przypadku smartfonów.

Woven Planet planuje opracować system operacyjny, który można będzie stosować w autach różnych producentów. W ten sposób Toyota chce się stać uniwersalnym dostawcą cyfrowego środowiska dla całej branży motoryzacyjnej.

Toyota wzmacnia zespół innowatorów

Start-up Renovo Motors jest jedną z wielu firm technologicznych, które w tym roku dołączyły do koncernu Woven. Grupa ta konsekwentnie poszerza swój zespół o ekspertów specjalizujących się w systemach operacyjnych, a także w technologiach związanych z autonomiczną jazdą, automatycznym tworzeniu map HD, platformami do inteligentnego zarządzania flotami oraz nowoczesnymi usługami mobilności.

„Zakup Renovo przyspieszy prace Woven Planet nad technologiami, które zrewolucjonizują światowy transport. Naszym celem jest stworzenie najbardziej programowalnych samochodów na świecie oraz szerokie otwarcie możliwości programowania aut przed niezależnymi zespołami, dzięki uproszczeniu software’u dla samochodów. To pozwoli znacznie przyspieszyć jego rozwój” – podkreślił Nikos Michalakis, wiceprezydent ds. oprogramowania Woven Planet Holdings.

Toyota przejmuje start-up Renovo Motors

„Myślę, że to pomoże nam skrócić o lata wprowadzenie na rynek nowych produktów” – dodał James Kuffner, CEO Woven Planet Holding.

Woven Group – koncern działający od 2021 roku

W 2021 roku badawczo-rozwojowa firma Toyota Research Institute – Advance Development została przekształcona w Woven Group. Od tego czasu koncern ten zajmuje się innowacjami i inwestycjami na polu autonomicznych samochodów, usług mobilności, robotyki, inteligentnych miast i sztucznej inteligencji.

Grupa Woven składa się z czterech uzupełniających się firm: Woven Planet Holdings, Woven Core, Woven Alpha i Woven Capital. Koncern, mający za zadanie skierowanie Toyoty i całej branży motoryzacyjnej na nowe tory, dąży do poprawy warunków życia, pracy i transportu, stawiając na bezpieczeństwo ludzi oraz ochronę środowiska i klimatu.

Dowiedz się więcej

Ponad 10 000 sprzedanych egzemplarzy PROACE CITY Ponad 10 000 sprzedanych egzemplarzy PROACE CITY Sprawdź szczegóły Zrównoważona produkcja bioetanolu Zrównoważona produkcja bioetanolu Wspólny projekt Toyoty i partnerów KINTO ONE coraz popularniejsze w Polsce KINTO ONE coraz popularniejsze w Polsce Sprawdź najchętniej wybierane modele Toyoty Autobusy na wodór w Madrycie Autobusy na wodór w Madrycie Wodorowe ogniwa paliwowe Toyoty w transporcie miejskim Land Cruiser i Hilux 2023 z paliwem HVO100 Land Cruiser i Hilux 2023 z paliwem HVO100 Odnawialny olej napędowy zamiast diesla Nowe auto dostawcze na wodór Nowe auto dostawcze na wodór Toyota, Isuzu, Hino i CJPT łączą siły Corolla w programie Najmu KINTO ONE Corolla w programie Najmu KINTO ONE Sprawdź warunki wynajmu auta przedkontraktowego Beyond Zero – Dni Elektryfikacji Toyoty Beyond Zero – Dni Elektryfikacji Toyoty Poznaj szczegóły wydarzenia Europejski rekord sprzedaży samochodów Toyoty Europejski rekord sprzedaży samochodów Toyoty Świetne wyniki za pierwszą połowę 2022 roku Baterie ze stałym elektrolitem Baterie ze stałym elektrolitem Ponad 1300 patentów Toyoty Toyota Land Cruiser Matt Black Edition Toyota Land Cruiser Matt Black Edition Zobacz nową wersję specjalną 67% sprzedaży Toyoty w Polsce stanowią hybrydy 67% sprzedaży Toyoty w Polsce stanowią hybrydy Sprawdź szczegóły