1. Świat Toyoty
 2. O Toyocie

Mając swobodę ruchu, ludzie na całym świecie mogą osiągać to, co na pierwszy rzut oka wydaje się niemożliwe. Misją Toyoty, światowego partnera Olimpiady i Paraolimpiady, jest poszukiwanie i opracowywanie rozwiązań pozwalających przekraczać własne możliwości.

Projekt Mobility obejmuje:

 1. ofertę dotyczącą przebudowy pojazdu umożliwiającej samodzielną jazdę samochodem osobom na wózkach inwalidzkich
 2. zabudowy do modelu PROACE Verso i PROACE CITY Verso do przewozu osób poruszających się na wózkach.

PROGRAM MOBILITY – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE


 OFERTA DLA OSÓB PORUSZAJĄCYCH SIĘ  NA WÓZKACH – PRZEWODNIK


Korzyści wynikające z oferty

 1. Pakiet Carospeed o wartości 6 500 zł brutto – GRATIS! przy zakupie zarówno za gotówkę, jak i w finansowaniu.
 2. Atrakcyjny koszt finansowania
  Klienci zamawiający samochód z systemem Carospeed mogą skorzystać ze wszystkich instrumentów finansowania auta oferowanych przez Toyotę, w tym także z Leasingu KINTO ONE dla firm oraz Leasingu Konsumenckiego KINTO ONE dla osób prywatnych.
 3. Jazdy testowe samochodami przystosowanymi dla osób poruszających się na wózkach.

Czym jest Pakiet Carospeed?

Carospeed Classic to system, który umożliwia prowadzenie samochodu osobie poruszającej się na wózku inwalidzkim. Urządzenie (dźwignia) działa na zasadzie gaz-hamulec i montowane jest pomiędzy kierownicą, a lewarkiem automatycznej skrzyni biegów.

 

Jak działa Carospeed?

 1. Dodajemy gazu, pociągając dźwignię lekko do siebie.
 2. Odpychając dźwignię, hamujemy.
 3. Urządzenie wyposażone jest w blokadę hamulca, aby można było łatwo zmienić kierunek jazdy lub włączyć napęd.
 4. Nie ma możliwości dodania gazu przy wciśniętym hamulcu.

Pojazdy, do których istnieje możliwość zamontowania Pakietu Carospeed:

Przykładowe raty miesięczne:

Programy KINTO ONE charakteryzują się niskimi ratami. Na przykład Toyota AYGO z 5-drzwiowym nadwoziem w bogatej wersji x-play Style w Leasingu Konsumenckim KINTO ONE jest dostępna za 653 zł brutto miesięcznie, a Yaris Hybrid z wyposażeniem Comfort Style Tech za 993 zł brutto miesięcznie, przy umowie na 48 miesięcy, przebiegu 45 000 km i wpłacie własnej 10%. System Carospeed można wypróbować w wybranych salonach Toyoty, które posiadają auta testowe z tym wyposażeniem.

 

 Dodatkowe informacje:

 1. Montaż przeprowadzany jest w sposób nienaruszający żadnych elementów samochodu.
 2. Po demontażu urządzenia samochód wraca do swojej fabrycznej wersji.
 3. Samochód z zamontowanym systemem Carospeed można cały czas prowadzić za pomocą pedału gazu i hamulca.

 

Skład Pakietu Carospeed:

 1. System Carospeed Classic
 2. Nakładka na próg po stronie kierowcy
 3. Pled na siedzenie

Modyfikacja ta o wartości 6 500 zł jest oferowana za darmo do wybranych modeli – wystarczy przedstawić orzeczenie lekarskie o niepełnosprawności.

 

Gałka kierownicy elementem dodatkowym

Owalna gałka montowana na kierownicy, która zwiększa zakres wykonywanych ruchów podczas wykonywania obrotów kierownicą – opcjonalnie.

CENA: 200 PLN brutto 2

 

Badanie techniczne:

Po wykonaniu modyfikacji samochód musi udać się na dodatkowe badanie techniczne.

Niezbędne dokumenty (indywidualny certyfikat Carospeed) dołączone są do każdego urządzenia, należy pokazać diagnoście w celu wpisania zmian do dowodu rejestracyjnego. 3

NAPISZ DO NAS

ZABUDOWA DO MODELU PROACE VERSO I PROACE CITY VERSO - PRZEWODNIK

 

PROACE Verso do przewozu osób na wózkach inwalidzkich
W ofercie Toyoty znajdują się także specjalistyczne zabudowy Mobility do modeli PROACE Verso i PROACE CITY Verso, które przystosowują samochody do przewozu osób na wózkach inwalidzkich.

Dla modelu PROACE Verso Toyota przygotowała trzy warianty zabudowy oraz wyposażenie dodatkowe. Zabudowy Mobility są przeznaczone dla wariantu Medium o długości 4,9 m oraz wariantu Long o długości 5,3 m.

We wnętrzu zamiennie z trzecim rzędem siedzeń jest montowany kompleksowy, atestowany zestaw do zabezpieczenia podróżnego na czas jazdy. Zabudowa Mobility dla PROACE Verso zawiera mocowania dla wózka inwalidzkiego, czyli listwy w podłodze, pasy mocujące wózek i 3-punktowe pasy bezpieczeństwa dla osoby na wózku. Samochód otrzymuje także oznakowanie zgodne z przepisami o ruchu drogowym. Zabudowa występuje w wariancie z najazdami, który obecnie w promocji kosztuje 8 400 zł, oraz w wersji z windą za 28 400 zł.

Zabudowę Mobility można uzupełnić o dodatkowe opcje. Należą do nich wysuwany stopień, poręcze, oznakowanie progów, zestaw mocowań drugiego wózka oraz platforma najazdowa, która dostępna jest dla PROACE Verso w długiej wersji nadwozia.

 

PROACE Verso Mobility Base
Nowością w ofercie Toyoty jest zabudowa Mobility Base, która spełnia wymagania instytucji publicznych i jest zgodna z przepisami dotyczącymi przewozu osób z niepełnosprawnością. Może być przedmiotem dofinansowania do samochodów zakupionych przez jednostki organizacyjne w ramach przetargów czy postępowań publicznych na pojazdy dostosowane do przewozu osób na wózku inwalidzkim.

PROACE Verso z zabudową Mobility Base otrzymuje listwy do mocowania pasów, montowane we wnętrzu, a także wymagane oznakowanie pojazdu, czyli odpowiednie emblematy na masce i tylnych drzwiach oraz dodatkowe kierunkowskazy na słupkach D. Samochód otrzymuje także dokument homologacji, uprawniający do rejestracji auta przeznaczonego do przewozu osób niepełnosprawnych.

 

PROACE CITY Verso do przewozu osób z niepełnosprawnością
Alternatywą dla średniej wielkości vana PROACE Verso jest zwinny, kompaktowy model PROACE CITY Verso, który również można zamówić w wersji przystosowanej do przewozu osób na wózku inwalidzkim. Zabudowa Mobility jest dostępna dla PROACE CITY Verso w odmianie Long o długości 4,7 m, w wersji wyposażenia Business lub Family.

Modyfikacje tego modelu obejmują obniżenie podłogi tylnej części pojazdu, przebudowę tylnego zderzaka, aby jego środkowa część unosiła się razem z klapą bagażnika, oraz system mocowania obejmujący 4-punktowe pasy mocujące wózek w pojeździe i 3-punktowe pasy dla siedzącej na nim osoby. Zestaw zawiera także oświetlenie LED przedziału dla pasażera oraz aluminiową, rozkładaną rampę z siłownikami wspomagającymi składanie, po której można łatwo wprowadzić osobę na wózku do wnętrza pojazdu. Cena tej modyfikacji wynosi 38 900 zł.


Wszystkie zabudowy i modyfikacje z oferty Toyoty, skierowane do osób z niepełnosprawnością, posiadają homologację. To ułatwia rejestrację pojazdu i sprawia, że cena zabudowy zostanie doliczona do ceny samochodu na jednej fakturze oraz może zostać objęta wszystkimi formami finansowania samochodu oferowanymi przez Toyotę. Zarówno samochód, jak i zabudowy otrzymują gwarancję na 3 lata lub milion kilometrów.


NAPISZ DO NAS

Dofinansowania z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych


W ramach likwidacji barier transportowych PFRON oferuje dofinansowanie do zakupu lub przystosowania pojazdu przeznaczonego do przewozu osób niepełnosprawnych w wysokości nawet do 70% kosztów realizacji projektu kwalifikujących się do objęcia pomocą oraz do 80 000 pln dla samochodów osobowych specjalnie przystosowanych do przewozu osób na wózkach inwalidzkich.

Aktualne informacje dotyczące zakresu dofinansowania, komu ono przysługuje i jego rozliczenia dostępne są na stronie PFRON:

https://www.pfron.org.pl/instytucje/likwidacja-barier-transportowych/


1 Koszt montażu jak i urządzenia pokrywa Toyota Motor Poland

2 Koszt pokrywa kupujący

3 Badanie techniczne nie jest wliczone w cenę Pakietu Carospeed