Filtry klimatyzacji

Zwiększenie komfortu podróży

Stworzone z myślą o tobie i twoich bliskich

 • Wysoka jakość

  oryginalnych filtrów Toyoty uniemożliwia przedostawanie się̨ do kabiny samochodu wszelkich pyłków i zanieczyszczeń.

 • Idealne dopasowanie

  oryginalnych filtrów Toyoty pomaga usprawnić pracę całego systemu klimatyzacji w Twoim samochodzie.

 • Komfort i bezpieczeństwo

  zapewnią regularne wymiany filtra kabinowego – dwa razy w roku. Przyniosą one ulgę nawet alergikom oraz osobom cierpiącym na astmę oskrzelową.

O każdej porze roku skład powietrza jest nieco inny.
Zawsze jednak, choć w rożnym stężeniu, występują w nim drażniące cząsteczki, takie jak pyłki roślin (np. leszczyny, brzozy, żyta, piołunu) oraz inne zanieczyszczenia, odczuwalne zwłaszcza w środowisku miejskim. Dlatego już teraz wymień filtr kabinowy w swojej Toyocie i odetchnij pełną piersią.

O wymianie filtra pamiętać musimy nie tylko na wiosnę, ale także jesienią. Po intensywnym okresie eksploatacji w sezonie letnim filtr może być zbyt zanieczyszczony, aby skutecznie spełniać swoje zadanie. Jego wymiana znacznie poprawi jakość powietrza wewnątrz auta, zapobiegnie parowaniu szyb i pojawieniu się wilgoci.

W Polsce w okresie jesienno-zimowym, gdy rozpoczyna się sezon grzewczy, znacznie zwiększa się zapylenie i zanieczyszczenie powietrza. Szczególnie w miastach daje się zauważyć gorszą jakość powietrza, stąd zalecana jest wówczas druga wymiana filtra.

Czyste powietrze w samochodzie to większy komfort jazdy i lepsza koncentracja. Dlatego regularna wymiana filtra jest bardzo istotna dla bezpieczeństwa jazdy.

Umów się na serwis Pobierz ulotkę

PYŁKI POPULARNYCH ALERGENÓW W 1000-KROTNYM POWIĘKSZENIU

Leszczyna

Brzoza

Żyto

Piołun

CZY WIESZ, ŻE SMOG POWODUJE ALERGIE?

 • Lekarze udowodnili istnienie alergii na pył zawieszony. Jest to szczególnie uciążliwa dolegliwość, ponieważ akurat na nią nie ma odczulania.
 • Katar, kaszel i duszności w okresie jesienno-zimowym u osób, które nie są alergikami, zostały potwierdzone jako objawy uczulenia na smog. Niestety, nie ma jak na razie możliwości zapobiegania tej alergii. Jedyną możliwością jest leczenie objawowe lub – co zalecają lekarze – unikanie zanieczyszczonego powietrza.
 • Od niedawna w ofercie Toyoty są filtry antyalergiczne, które nie tylko blokują dopływ spalin do kabiny, zatrzymując zanieczyszczenia, ale także dezaktywują popularne alergeny, w tym pyłki brzozy, ambrozji, życicy, tymotki oraz cedru. Z tej oferty powinny skorzystać zwłaszcza osoby o ze skłonnościach skłonnością do alergii – w trosce o swoje zdrowie

Źródło