1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Corolla niezmiennie najpopularniejszym autem w Polsce. Pięć modeli Toyoty lideruje w swoich segmentach
9 maja 2024

Corolla wciąż liderem polskiego rynku, a pięć modeli Toyoty przewodzi w swoich segmentach

Wyniki sprzedaży Toyoty w Polsce z ostatnich czterech miesięcy umocniły markę zarówno na rynku flotowym, jak i wśród klientów indywidualnych. Tylko do kwietnia w naszym kraju zarejestrowano 39 159 aut osobowych i dostawczych Toyoty, co stanowi wzrost o 16% rok do roku. Wśród nich najpopularniejszym modelem niezmiennie jest Corolla, a w swoich segmentach dominują także Aygo X, Yaris, Yaris Cross i Toyota C-HR.

Już na początku 2024 roku Toyota umocniła swoją pozycję lidera na polskim rynku motoryzacyjnym. Wystarczyły tylko cztery miesiące, aby klienci zarejestrowali w sumie 39 159 samochodów osobowych i dostawczych marki, czyli o 16% więcej niż w tym samym czasie roku temu. Wynik ten daje 19,2% udziału w rynku, co oznacza, że prawie co piąte auto rejestrowane w tym roku w Polsce to Toyota.

W kwietniu bieżącego roku z salonów wyjechało aż 8927 modeli Toyoty, czyli o 40% więcej niż w analogicznym miesiącu 2023 roku. Miano najchętniej wybieranej marki w Polsce Toyota zawdzięcza zarówno klientom indywidualnym, którzy w kwietniu zarejestrowali 2539 samochodów (69% wzrostu), jak i firmom, do których trafiło 6388 aut flotowych (31% wzrostu).

Rejestracja ponad 10 tys. Corolli

W Polsce najchętniej wybieranym modelem wciąż pozostaje Corolla. Auto jest dostępne w trzech różnych wariantach nadwozia – Hatchback, Sedan i TS Kombi – i jako pierwsze w tym roku osiągnęło 10 tysięcy zarejestrowanych egzemplarzy. Do końca kwietnia z salonów wyjechało już 10 411 sztuk Corolli, z czego tylko w poprzednim miesiącu na drogach pojawiło się 2360 nowych samochodów (wzrost o 52%). Oznacza to, że prawie jedna czwarta nowych Toyot w Polsce to właśnie Corolle.

Corolla jest jednym z pięciu modeli Toyoty, które znajdują się wśród 10 najpopularniejszych aut w naszym kraju. Przewodzi im Corolla, na trzecim miejscu uplasował się Yaris Cross (5731 egz.), czwarta jest Toyota C-HR (4852 egz.), piąta lokata przypadła Yarisowi (4682 egz.), a na siódma pozycja należy do RAV4 (4228 egz.).

Aż pięć modeli liderami w swoich segmentach

Poszczególne modele Toyoty bardzo dobrze wypadają w swoich segmentach. I tak Aygo X (z udziałem 42,4%) jest bezkonkurencyjne w kategorii najmniejszych aut. Przez cztery pierwsze miesiące roku 2024 w Polsce zarejestrowano już 1323 egzemplarze tego kompaktowego modelu z nadwoziem typu crossover, który idealnie sprawdza się w mieście i posiada olbrzymie możliwości konfiguracji.

W segmencie B największą popularnością wśród klientów cieszy się Yaris (28% udziału), a liczba 4682 zarejestrowanych egzemplarzy przewyższa wyniki dwóch kolejnych konkurentów. Z kolei w segmencie B-SUV na czele stawki znajduje się Yaris Cross z udziałem na poziomie 23,6%, a segment C to obszar dominacji Corolli (28,5% udziału).

W segmencie C-SUV umocniła się nowa Toyota C-HR, gdzie ma już 16,2% udziału. W samym kwietniu salony opuściło już 1166 sztuk tego crossovera, a od początku roku – 4852 egzemplarze.