1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Toyota z prestiżową nagrodą dla producenta roku
28 czerwca 2024

Toyota producentem roku wg magazynu „Autocar”

Doceniono trwałość, niezawodność i wydajność napędów hybrydowych marki

Toyota zdobyła tytuł producenta roku w plebiscycie Autocar Awards. Została tym samym pierwszą marką, która wyróżnienie brytyjskiego magazynu otrzymała dwukrotnie. Tegoroczną nagrodę przyznano za trwałość, niezawodność, wydajność napędów hybrydowych oraz wysoką jakość aut ze wszystkich segmentów. Doceniono także sposób zarządzania firmą.

Brytyjski magazyn „Autocar”, przyznając swoje wyróżnienia, poprzedza je dogłębną analizą wielu czynników. Właśnie dlatego wyniki plebiscytu Autocar Awards cieszą się ogromnym uznaniem na całym świecie. Toyota po raz drugi w historii tego plebiscytu została producentem roku i jako jedyna została wyróżniona w tej kategorii więcej niż raz. Poprzednio ten tytuł przyznano marce w 2020 roku.

Mark Tisshaw, redaktor naczelny magazynu „Autocar”, uzasadniając przyznanie nagrody Toyocie, podkreślił:

„Toyota liczy się w każdej klasie aut. Od małych miejskich modeli, które są w przystępnych cenach, po prawdziwe terenówki z klasycznym napędem 4x4. To dlatego przyznaliśmy Toyocie tytuł producenta roku”.

Doceniono niesamowitą trwałość i niezawodność samochodów Toyoty. Na taką renomę marka zapracowała, produkując samochody, które od dekad nie zawodzą. Ogromną rolę odegrały w tym wydajne i nowoczesne napędy hybrydowe, które zapewniają niskie zużycie paliwa podczas codziennej jazdy. Tym, co wyróżnia Toyotę spośród konkurencji, jest także sposób zarządzania firmą.

„Na wszystkich szczeblach pracują tam osoby, które rozumieją i kochają samochody” – zauważono.

Stuart Sanders, dyrektor ds. komunikacji i produktu w Toyocie (GB), dziękując za przyznanie nagrody, powiedział:

„Autocar to jeden z najbardziej cenionych magazynów motoryzacyjnych na świecie, dlatego to wielki zaszczyt, że zostaliśmy wyróżnieni tytułem producenta roku. Jesteśmy wdzięczni i jednocześnie niesamowicie zmotywowani, by nadal dbać o najwyższą jakość, trwałość i niezawodność naszych aut. Ważne jest też, by były one atrakcyjne dla kierowców. Trzymamy się tych zasad, przyspieszając postępy na rzecz bezemisyjnej mobilności. Realizujemy wielotorową strategię redukcji emisji dwutlenku węgla, dostarczając klientom odpowiednich rozwiązań w odpowiednim czasie”.