Martin de la Puente – tenis na wózkach

PARAOLIMPIJSKA NADZIEJA W TENISIE NA WÓZKACH
MARTÍN
DE LA PUENTE
Martin Image

Występ w Rio nauczył mnie, że w ciągu tego tygodnia wszystko jest możliwe.

MARTÍN DE LA PUENTE

Wszystkie przeszkody pokonywane z uśmiechem
W mediach społecznościowych Martín de la Puente zawsze wygląda na zadowolonego. To dlatego, że nawet w najtrudniejszych chwilach nie opuszcza go radość życia. Nawet to, że urodził się z zespołem Proteusza, jedną z najrzadszych chorób genetycznych, a następnie przeszedł 16 operacji, nie powstrzymało go przed realizowaniem własnych pasji. Martín osiągał sukcesy w pływaniu, wodnym polo, koszykówce, a nawet w szachach. Ale to jego miłość do tenisa sprawiła, że stał się jednym z najlepszych graczy na świecie.

GLOBAL TEAM TOYOTA
Poznaj historię Martína de la Puente
Niemożliwa historia
22 czerwca 1999 r.
Data urodzenia
Hiszpania
Kraj
Tenis na wózkach
Dyscyplina
4
Tytuły Mistrzowskie w kraju
Znajdź coś, co kochasz i oddaj się temu bez reszty
Martín poświęcił wszystko dla tenisa. W wieku zaledwie 17 lat miał na koncie trzy narodowe tytuły i trzykrotne zwycięstwo w Światowych Mistrzostwach Juniorów. Następnie Martín spełnił swoje marzenie i wyruszył na Igrzyska Paraolimpijskie w Rio w 2016 roku. Aby zrealizować kolejny cel i wrócić z Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio z medalem, musiał treningi przedłożyć nad rodzinę i znajomych. Dla Martína niedawanie z siebie wszystkiego na korcie jest niemożliwe i zdecydowanie trudniejsze niż opuszczenie rodziców i sprawdzenie, czy marzenia rzeczywiście się spełniają.

Prawdziwy sprawdzian
Nie rozgrywa się
Na korcie.
Odbywa się w twojej
Głowie
.

W pogoni za sukcesami i złotem
Martín rusza do Tokio, co sprawia, że jest szczęśliwy i bardzo podekscytowany. Zespół Toyota Global Team z dumą może powitać Martína w swoich szeregach i wspierać jego misję stanięcia na podium i wyniesienia dyscypliny tenisa na wózkach na wyższy poziom. Jego niesłabnący optymizm i wola walki sprawiają, że Martín jest dla nas wszystkich inspiracją w sięganiu po to, o czym marzymy.

OBEJRZYJ NAJNOWSZĄ KAMPANIĘ
Jeden krok wystarczy, by przekonać się,
że nie ma rzeczy niemożliwych.

Bebe-Vio – szermierka na wózkach inwalidzkich

PARAOLIMPIJSKA ZŁOTA MEDALISTKA
W SZERMIERCE
NA WÓZKACH INWALIDZKICH
BEBE
VIO
Bebe -vio Image

Od dawna marzyłam o złocie. Gdy już je zdobyłam, przyszedł czas na Was. Wybierzcie sobie dyscyplinę sportową i ją uprawiajcie, niezależnie od stopnia waszej sprawności. To bardzo ważne.

BEBE VIO

Waleczna od samego początku
Bebe Vio przypomina kulę pozytywnej energii. Jest pełna pasji i inspiracji. Jej życiowe motto brzmi „Życie jest wspaniałe”. Za każdym razem, gdy wygrywa pojedynek i wydaje z siebie okrzyk zwycięstwa, trudno nie uwierzyć w te słowa.
Talent do szermierki ujawnił się, gdy Bebe miała zaledwie 5 lat. Już wtedy była zwinna i posiadała niezwykły refleks. Ale w wieku 11 lat stanęła do najcięższej walki, gdy zdiagnozowano u niej zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych. W następstwie choroby amputowano jej dłonie i nogi, ale nawet to nie było w stanie powstrzymać ją przed podążaniem za marzeniami o mistrzostwie. Ze swoim zacięciem i rygorem treningowym nie musiała długo czekać na pierwszy złoty medal.

GLOBAL TEAM TOYOTA
Bebe Vio's
Niemożliwa historia
4 marca 1997 r.
Data urodzenia
Wenecja, Włochy
Miejsce urodzenia
Szermierka na wózkach
Dyscyplina
2
Liczba złotych medali
Pierwszy krok długiej podróży
Rehabilitacja nie była prosta, ale Bebe podeszła do niej tak, jak do wszystkich innych przeciwności - z ogromnym optymizmem. Po trzech miesiącach intensywnej fizjoterapii postawiła pierwsze kroki na protezach i zdecydowała, że sięgnie po olimpijskie złoto. Wiele osób wątpiło, czy jest to w ogóle możliwe. Nigdy wcześniej osoba bez rąk i nóg nie rywalizowała w szermierce na szczeblu międzynarodowym. Ale Bebe nie miała wątpliwości. „Chcę spróbować” – powiedziała. Razem ze swoim ojcem opracowała specjalny floret, a zaledwie trzy lata później została przyjęta do włoskiej drużyny narodowej.

OBIECUJĘ, TO CO
Masz, jest wszystkim,
Czego potrzebujesz
.

Nie mów dziewczynie z mieczem, że coś jest niemożliwe
Szkolona przez złotego medalistkę Simone Vanni Bebe szturmem zdobyła arenę szermierską, zdobywając pierwszy światowy puchar w Montrealu w 2013 roku i dokładając do tego zwycięstwo w Mistrzostwach Europy w 2014 roku. Z każdym pojedynkiem Bebe doskonaliła umiejętności, przygotowując się do Igrzysk Paraolimpijskich w Rio w 2016 roku. To tam cała ciężka praca została przekuta w najwyższe trofeum. Po zdominowaniu przeciwników w pierwszej rundzie, gdzie zwyciężyła wszystkie pojedynki do zera, przypieczętowała sukces zwycięstwem 15-7 nad obrończynią tytułu i wróciła do domu z upragnionym złotym medalem.

OBEJRZYJ NAJNOWSZĄ KAMPANIĘ
Jeden krok wystarczy,
by przekonać się, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Alexis Hanquinquant - Para Triathlon

JEDEN Z NAJLEPSZYCH SURFERÓW NA ŚWIECIE
ALEXIS
HANQUINQUANT
Martin Image

'Odwaga to dla mnie wiara w siebie i chęć przezwyciężania własnych słabości'

ALEXIS HANQUINQUANT

Pasja, która nigdy nie przemija
Już od najmłodszych lat Alexis miał w głowie tylko jedno: sport. Wrodzona zwinność pozwalała mu z łatwością posyłać asy serwisowe i rzucać za 3 punkty. Następnym etapem w jego karierze były sporty walki, co w konsekwencji sprawiło, że w wieku 24 lat sięgnął po mistrzostwo Francji (ważąc 86 kg przy budzącym respekt wzroście 195 cm). Niestety, w tym samym roku tragiczny wypadek w pracy skierował życie Alexisa na zupełnie inne tory.

Globalny Zespół Toyoty
Alexis Hanquinquant
Niemożliwa historia
28 grudnia 1985 r.
Data urodzenia
Francja
Miejsce urodzenia
Triathlon
Dyscyplina
7
Mistrzostwo kraju i Europy
Sport, który został dla mnie stworzony.
Sierpień 2010 roku był początkiem nowej drogi dla Alexisa. Po wypadku spędził kilka miesięcy w szpitalu, przechodząc wiele operacji. Lekarzom udało się uratować jego nogę, ale ból, który mu towarzyszył podczas poruszania się, pozbawił go możliwości uprawiania sportu. W 2013 roku Alexis zdecydował się na amputację.

Alexis stracił nogę, ale ani krzty ze swojej waleczności. Po tym jak w 2015 spróbował para-triathlonu, postanowił znaleźć się w czołówce we wszystkich trzech dyscyplinach. Wielokrotny Mistrz Świata i Europy ma dziś na celowniku kolejny cel: Tokio.

NIE JESTEM
NIEPEŁNOSPRAWNY,
JESTEM
INNY

Spełnione dziecięce marzenie
Po pierwszych sukcesach pod wodzą trenera Nicolasa Pouleau w 2016 roku Alexis odpadł w kwalifikacjach do Rio de Janerio, które byłyby jego paraolimpijskim debiutem. Ciężka praca i determinacja, a także sukcesy na krajowej i międzynarodowej arenie sprawiły, że Alexis jest gotów zmierzyć się z największym wyzwaniem: sięgnąć po złoto na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio.

Misja Toyoty

Jako światowy partner Olimpiady i Paraolimpiady poszukujemy i opracowujemy rozwiązania pozwalające przekraczać linię mety i własne możliwości.

Współpraca z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim i Paraolimpijskim, w ramach której pozwalamy zawodnikom spełniać marzenia, to część naszej misji wyzwalania ludzkiego potencjału dzięki mocy swobodnego poruszania się.
Akio Toyoda z otwartymi ramionami, podczas wygłaszania żarliwego przemówienia.
quotation mark begin
Stojąc pod tą flagą reprezentującą Olimpiadę i Paraolimpiadę, potwierdzamy tylko moc sportu w jednaniu ludzi.
quotation mark end
AKIO TOYODA
Prezes Toyota Motor Corporation
Globalny zespół Toyoty
Poznaj wszystkich sportowców Toyota Team.
Przepełnia nas duma, że jesteśmy pierwszym na świecie oficjalnym partnerem do spraw mobilności Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego i Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego oraz założycielem Kanału Olimpijskiego. Zobacz nasze filmiki z serii Czy to możliwe? Dowiedz się, co się dzieje w Twojej ulubionej dziedzinie sportowej.
Więcej

Dowiedz się więcej

Olimpiady Specjalne Olimpiady Specjalne Każdy ma prawo do bycia akceptowanym Toyota Mobilność Mobilność Prototypy pojazdów i robotów It Could Be You It Could Be You Przyszłość produktów zapewniających mobilność First Date First Date Robot T-TR1 do nawiązywania więzi między ludźmi Start Your Impossible Start Your Impossible Rozwiązania w zakresie innowacyjnej mobilności Warto podejmować wyzwania Warto podejmować wyzwania Przekonaj się, że wszystko jest możliwe Para Tech Para Tech Olimpijczycy i Paraolimpijczycy Akumulatorowe pojazdy elektryczne BEV Akumulatorowe pojazdy elektryczne BEV Toyota zwiększa swobodę ruchu Toyota e-Palette Toyota e-Palette Więcej o autonomicznym pojeździe do transportu JPN Taxi JPN Taxi Zobacz nową flotę taksówek od Toyoty Toyota LQ Toyota LQ Poznaj nowy, koncepcyjny pojazd Toyoty T-HR3 – humanoidalny robot Toyoty T-HR3 – humanoidalny robot Toyoty Zobacz najnowszy prototyp